Muži versus ženy

30.04.2020

Neustále aktuální téma a nikdy nezevšední. Celý náš život  se točí kolem vztahů a přežití. Nic jiného v podstatě neřešíme. Vztahy pracovní, rodinné, či přátelské, nebo milenecké, vždy jde pouze o vztahy.


Svět je velká galerie umění, kde obrazy tvoří život protikladů


Slova, kterými vyjadřujeme své pocity, emoce, vztek, či radost, jsou leckdy velmi barvitá, někdy až neotřelá. Pocity nám dávají autentičnost. Náš jazyk, je velice rozmanitý a dá se s ním krásně pracovat právě situacích, kdy potřebujeme vyjádřit své pocity. 

„Slova a barvy tvoří naše příběhy"

"Potřebujeme ochránce, ne vychovatele, nebo učitele."

"Svět protikladů musí být vyrovnaný, jinak zavládne disfarmonie a nerovnováha.

Ale jak se spolu domluvit, když oba mluvíme úplně jinou řečí? Inu, je to tím, že žena je jiná, než muž. Hormonální aktivitu v sobě zkrátka nemůžeme ovlivnit a v historii se tím nikdo nezabýval, nebylo to zapotřebí, Nikdo o tom neměl ani ponětí, co je žena, co  dokáže a co potřebuje. Byl zde těžký patriarchát. 

Tím se samozřejmě vybudovala v ženách falešná podřízenost, ušlapanost, o kreativitě a štěstí, vyrovnanosti nemohla být ani řeč. Je dobré si uvědomit, co dříve si ženy musely procházet, aby vůbec přežily. 

Ženy byly hlavně na to, aby doma pracovaly, udělaly, co je potřeba a vztahy se vůbec neřešily. Ještě, že už uplynulo pár dlouhých let a pohledy na toto téma se velmi změnily, alespoň ve vyspělých zemích. Nakonec si můžeme děkovat, že žijeme v Evropě a v Česku konkrétně o to více. 

Dnes se zde vyučuje mnoho myšlenkových proudů, ať již z východních učení, které zde zasáhuje velikou část našeho obyvatelstva a tím, se mění velice rychle, jak životní styl, ale také myšlení lídí a přístup k sobě samému. 

Je dobré být vděčný za dnešní dobu, kdy je již mentalita jinde a rozum vyhrál nad lidskou sobeckostí, egem a mužskou sílou. Alespoň u nás. Bohužel v mnoha jiných zemích, jsou ženy stále týrané, utlačované, znasilňované a nikdo nebude potrestán. Je to spíše národnostní zvyk, než nějaký trestní čin.  Je to pro nás nepochopitelné a velice smutné.

Mějme na paměti, že jsme v době, kdy už je opravdu možné skoro vše. Bohužel i v této době, je mnoho krutosti a nebezpečí. Pokud se ale budeme na sebe dívat jinýma očima a budeme se snažit pochopit toho druhého a pokud naši milovaní muži, pochopí, že mají doma čtyři ženy, ne jednu. Protože každý týden je to trochu jiná osobnost a potřebuje něco jiného, oproti "jednoduchému" muži a to bez jakékoli urážky, bude pak nejšťastnější na světě. 

Tím, že jsme jiného založení, cykly nás ovládají a každý týden se buď vzdalujeme, nebo blížíme k našemu cyklu a tím pádem se mění i naše hormonální aktivita, tudíž muž má doma 4 mimozemské bytosti a ani o tom neví, chudáčci :-)

Kolikrát, když vidím ty nešťastné páry, kteří jsou spolu pouze kvůli dětem, vedou  nešťastné životy, vyčítají si, že se každý změnil....Ne, nezměnil, jen se na sebe nedívají očima toho druhého. 

Možná bycho si měli být vzácní, možná bychom neměli uměle udržovat nefunkční vztahy a neplácat časem, nebo možná bychom si mohli říkat více, jak sami sebe máme rádi za vše, co jsme v životě zvládli, každý den se někoho aspoň 10x usmát, popřát mu krásný den. 

Udělat dobrý skutek, zkrátka něco ušlechtilého, protože tím bude stopat naše lidská hodnota před námi samotnými a pak se začneneme mít i více rádi. A tím budeme moci milovat  i ostatní a nebudeme na ně tak přísní a třeba pak i váš muž pochopí, že to slovo, které řekl vás  moc rozčílilo, či rozplakalo, protože ho řekl tak hrubě a tak ošklivým tonem. Protože ve vašem nitru se odehrává premestruační syndrom a potřebujete slyšet slova lásky a podpory, protože zrovna si připadáte jako hrozná a neschopná a tlustá, nebo nafukující se balón...

Zdá se to těžké a nepochopitené? Ne, není. ženy totiž nestojí o kárání, analýzu, na vše hned poskytování reálného a racionálního řešení z mužského hlediska. Ženy chtějí vzít do naruče, být hlazeny, slyšet třeba jen hlas, cítit pohlazení a třeba soucitný pohled. Chtějí ochránce, to je ten náš protiklad, a ne, aby se ten náš ochránce choval jak pan učitel, či vychovatel. Potřebujeme ten správný protiklad, který je naším ochráncem. Pak se ze saně stane, jehňátko a oddaná, šťastná žena. 

Možná by to chtělo jen více pozornosti, zahodit svá ega, která v dnešním světě již nejsou tak zapotřebí, naopak níčí vše krásné a tvořivé. Svět se mění, velmi rychle, lidé se mění, komunikace se mění, názory, technologie vše mění. Ale jedno by mělo zůstat stejné a to je laskavost, podpora, laska, úcta a pochopení. Tato slova nesou velmi vznešenou a lásky plnou energi. Zkusme se na toho druhého dívat jinýma očima, zkusme být k sobě ohleduplní, chápající a svět bude krásnější. 

Slova, která hladí, vytváří emoce, pocity, ta mění vše, stačí jedno slovo, které se dá říci různými způsoby. Svět je velkágalerie, kde obrazy tvoří život protikladů. 

Vytvořte si webové stránky zdarma!